Zupa ogórkowa inaczej

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Zupa ogórkowa inaczej

Postprzez Małpa » 30 lip 2016, o 11:56

Nie wiem, jak u was, ale u mnie na pierwszym miejscu wśród zup jest ogórkowa. I mówiąc to, mam oczywiście na myśli zupę ogórkową z kiszonych ogórków. Nigdy nie jadłam innej. Tymczasem czytałam niedawno przepis na ogórkową ze świeżych ogórasków. Czy to możliwe? Jedliście kiedykolwiek taką zupę? Czekam na opinie.
Małpa

Re: Zupa ogórkowa inaczej

Postprzez Aniela » 31 lip 2016, o 20:56

A tak. Jadłam taką zupkę i nawet mi smakowała. Jest taka łagodniejsza i mniej wyrazista niż ta z kiszonych ogórków. Lubię ją, choć dla mojej mamy jest zbyt mdła, podobnie jak jarzynowa.
Aniela

Postprzez Izabell » 4 paź 2016, o 12:08

Chociaż bardzo lubię tradycyjna ogórkową, to powiem szczerze, nigdy nie spotkałam się z taką ze słodkich ogórków. Chętnie wypróbuję ten przepis, jak tylko zdobędę jakiś dobre ogórki. Nie wyobrażam sobie ogórkowej, która nie jest kwaśna, ale już nie raz przekonałam się, że coś, co z początku wydawało mi się, że będzie kiepskim daniem, po wypróbowaniu okazało się przepyszne. Natomiast przepisy, które miały być wielkim szałem, okazały się niewypałem. Nie jest tak zawsze, ale czasem się zdarza. No, zobaczymy. Dzięki za inspirację.
Izabell

Postprzez Danka » 4 paź 2016, o 21:37

O masz. I takiej zupy też nie jadłam. Widzę, że od was mogę się wiele nauczyć.
Danka

Powrót do Moja kuchnia