Wiosna w ogrodzie

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Wiosna w ogrodzie

Postprzez Ona » 28 kwi 2016, o 20:06

Z pewnością nie będę zbyt oryginalna, jeśli powiem, że uwielbiam wiosnę. A już najbardziej lubię, kiedy w moim przydomowym ogrodzie zieleni się trawa, krzewy i drzewka wypuszczają młode listy, wiosenne kwiaty zaczynają rozkwitać i wszystko budzi się do życia. Robi się kolorowo i przyjemnie. Ech... Czy wy również uwielbiacie ten czas. Nie jestem jakąś specjalną maniaczka grzebania się w ziemi, jak niektóre moje sąsiadki, ale lubię te wiosenne porządki w ogrodzie, strzyżenie trawy, przesadzanie roślin i dosadzanie nowych. Kiedyś nie sądziłam, że będę się tym tak bardzo cieszyć. Jednak jak się ma własny ogród, myśli się inaczej i praca w nim potrafi sprawiać przyjemność.
Ona

Re: Wiosna w ogrodzie

Postprzez Małpa » 30 kwi 2016, o 12:40

Też mam wokół domu kawałek trawnika i trochę krzaczków, jakieś małe rabatki. Jeśli nie jest za dużo tego wszystkiego, to można z przyjemnością i satysfakcją się tym zająć. Jednak jak widzę u niektórych takie ogromne ogrody, to nie wyobrażam sobie, jak oni to ogarniają. Przecież tam ciągle trzeba coś robić. Ja nie dałabym rady.
Małpa

Re: Wiosna w ogrodzie

Postprzez Biggirl » 2 lut 2017, o 02:09

Do wiosny jeszcze jakieś półtora miesiąca albo dwa, zależy jak się pogoda rozwinie. Widzę jednak, że się już na forum temat rozwinął o ogrodach, trawnikach i tak dalej. W sumie też muszę pomyśleć, co mi potrzebne będzie tej wiosny, żeby się nie okazało jak zeszłego roku, że chcę przyciąć krzewy, a tu sekator zepsuty albo że chcę podlać krokusiki, a niedawno zmieniony na szlaufie prawie nowy reduktor ciśnienia wody znowu nie działa. Takie miałam jakieś zezowate szczęście. Swoją drogą, to jakoś nie mam ręki do tych reduktorów i często muszę kupować nowy. Już mnie to zaczęło wkurzać. Znacie może jakieś dobre sprawdzone? Może być nawet droższy jakiejś lepszej firmy, byleby tylko działał bez zarzutu nie zepsuł mi się po kilku użyciach. Teraz to wszystko robią takie wybrakowane. I nawet jak nie jest made in China to nie można liczyć na dobrą jakość.
Biggirl

Powrót do Mój ogród