Wiosenna grypa - jak leczyć?

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Wiosenna grypa - jak leczyć?

Postprzez Ona » 29 mar 2017, o 21:44

Złapało mnie jakieś przeziębienie czy grypa. Nigdy tego nie rozróżniam. Mam kaszel i katar, a poza tym to w sumie nic mi nie dolega. Jednak te objawy utrzymują się już prawie dwa tygodnie. Znacie jakieś skuteczne metody, żeby się wyleczyć? Jakoś nie po drodze mi do lekarza.
Ona

Re: Wiosenna grypa - jak leczyć?

Postprzez Aniela » 29 mar 2017, o 22:12

Czy to jest przeziębienie, czy grypa leczenie domowe musi zawsze trochę potrwać. I według moich obserwacji jest to zawsze dłużej niż kiedy się weźmie recepty od lekarza albo nakupi specyfików w aptece. Każdy ma jednak wybór, czy chce się faszerować chemikaliami, czy woli w naturalny sposób się leczyć z takich dolegliwości. Z tego, co piszesz, nie wygląda to na nic groźnego, więc takie standardowe metody jak miód, cytryna, czosnek, inhalacje, nacieranie kamforą, ziołowe herbatki powinny pomóc. Tu masz więcej pomysłów https://www.pelavo.pl/naturalne-sposoby ... grype.html A do tej pory nic nie stosowałaś? W końcu to już dwa tygodnie, więc podejrzewam, że próbowałaś się jakoś kurować. W takim leczeniu domowym ważna jest systematyczność i ciągłość. Nie można sobie odpuszczać. Ważne jest, żeby stosować codziennie kilka różnych metod. Połączyć kilka i codziennie stosować przez dłuższy czas.
Aniela

Postprzez Lolitka » 31 mar 2017, o 21:23

Też tak miałam i jeszcze się kuruję, ale lekarka powiedziała, że to jakiś wirus i dała mi takie tabletki do rozpuszczania w wodzie dwa razy dziennie i coś na noc, żeby się lepiej oddychało. Muszę powiedzieć, że jak wczesniej dwa tygodnie się męczyłam z tym, tak teraz w ciągu kilku dni jest ogromna poprawa. Czasem warto pójsc do lekarza :P
Lolitka

Postprzez Pafcio » 2 kwi 2017, o 21:44

Proponuję grzane piwo i po dwóch trzech dniach będziesz jak nowo narodzona. Gwarantuję.
Pafcio

Postprzez Małpa » 2 kwi 2017, o 22:20

Moje dziecko miało podobne objawy. Lekarz powiedział, że to wirus i obyło się bez antybiotyku.
Małpa

Postprzez Bunia » 2 maja 2017, o 18:29

Ja też ciągle łapię jakieś infekcje tej wiosny i co wyzdrowieję, to znów zachoruję. chyba jakieś wirusy krążą paskudne.
Bunia

Postprzez Nimfa » 29 maja 2017, o 00:09

Jestem zdecydowanie i kategorycznie za naturalnymi metodami leczenia, zwłaszcza takich dolegliwości jak zwykłe przeziębienie, ból gardła, kaszel czy pospolita grypa. Oczywiście, nie twierdzę, że medycyna nie jest potrzebna, ale faszerowanie się chemią to jakiś koszmar współczesności. Trzeba w jak największej mierze powrócić do tradycyjnych metod jak choćby stawianie baniek czy jedzenie czosnku i cebuli w większych ilościach albo przyrządzanie domowych syropów, picie ziół. Natura nie zostawiła nas bez pomocy, tylko trzeba z tego korzystać w mądry sposób. a tymczasem wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie przez naszych przodków w ciągu kilku dziesięcioleci zaniknęła w bardzo dużym stopniu. To jest tragiczne.
Nimfa

Powrót do Mój ogród