Wiosenna grypa - jak leczyć?

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Wiosenna grypa - jak leczyć?

Postprzez Ona » 29 mar 2017, o 21:44

Złapało mnie jakieś przeziębienie czy grypa. Nigdy tego nie rozróżniam. Mam kaszel i katar, a poza tym to w sumie nic mi nie dolega. Jednak te objawy utrzymują się już prawie dwa tygodnie. Znacie jakieś skuteczne metody, żeby się wyleczyć? Jakoś nie po drodze mi do lekarza.
Ona

Re: Wiosenna grypa - jak leczyć?

Postprzez Aniela » 29 mar 2017, o 22:12

Czy to jest przeziębienie, czy grypa leczenie domowe musi zawsze trochę potrwać. I według moich obserwacji jest to zawsze dłużej niż kiedy się weźmie recepty od lekarza albo nakupi specyfików w aptece. Każdy ma jednak wybór, czy chce się faszerować chemikaliami, czy woli w naturalny sposób się leczyć z takich dolegliwości. Z tego, co piszesz, nie wygląda to na nic groźnego, więc takie standardowe metody jak miód, cytryna, czosnek, inhalacje, nacieranie kamforą, ziołowe herbatki powinny pomóc. Tu masz więcej pomysłów https://www.pelavo.pl/naturalne-sposoby ... grype.html A do tej pory nic nie stosowałaś? W końcu to już dwa tygodnie, więc podejrzewam, że próbowałaś się jakoś kurować. W takim leczeniu domowym ważna jest systematyczność i ciągłość. Nie można sobie odpuszczać. Ważne jest, żeby stosować codziennie kilka różnych metod. Połączyć kilka i codziennie stosować przez dłuższy czas.
Aniela

Postprzez Lolitka » 31 mar 2017, o 21:23

Też tak miałam i jeszcze się kuruję, ale lekarka powiedziała, że to jakiś wirus i dała mi takie tabletki do rozpuszczania w wodzie dwa razy dziennie i coś na noc, żeby się lepiej oddychało. Muszę powiedzieć, że jak wczesniej dwa tygodnie się męczyłam z tym, tak teraz w ciągu kilku dni jest ogromna poprawa. Czasem warto pójsc do lekarza :P
Lolitka

Postprzez Pafcio » 2 kwi 2017, o 21:44

Proponuję grzane piwo i po dwóch trzech dniach będziesz jak nowo narodzona. Gwarantuję.
Pafcio

Postprzez Małpa » 2 kwi 2017, o 22:20

Moje dziecko miało podobne objawy. Lekarz powiedział, że to wirus i obyło się bez antybiotyku.
Małpa

Postprzez Bunia » 2 maja 2017, o 18:29

Ja też ciągle łapię jakieś infekcje tej wiosny i co wyzdrowieję, to znów zachoruję. chyba jakieś wirusy krążą paskudne.
Bunia

Powrót do Mój ogród