Świąteczne dekoracje

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Świąteczne dekoracje

Postprzez Adriana » 9 gru 2016, o 22:23

Lubicie dekorować na Święta dom? W środku, z zewnątrz? Ja lubię mieć zawsze światełka na choince, która rośnie przed domem. A w domu to tradycyjnie też choinka i ewentualnie jakiś stroik na stole. Nie przepadam za przesadnym ubieraniem domu, ale pewne elementy muszą być. Od kilku lat wieszam też jemiołę nad stołem w jadalni. Kiedyś zawsze pod choinką układaliśmy siano a na nim stała szopka z tektury. No ale teraz zazwyczaj nie mamy siana, bo w lecie się o tym zapomni, a potem to wiadomo.
Adriana

Re: Świąteczne dekoracje

Postprzez Weganka » 9 gru 2016, o 22:32

Temat idealny dla mnie. Z racji mojego zawodu, bardzo interesuje mnie zagadnienie dekoracji domów, nie tylko na święta. Niestety, zauważyłam ostatnio okropną tendencję do kiczu i tandety, jeśli chodzi o strojenie domów na Święta. Nie bywam w zbyt wielu domach wewnątrz akurat w tym okresie, ale to, co widzę na zewnątrz po prostu niekiedy mnie przeraża. Nie chcę nikogo urazić, ale ludzie chyba myślą, że im więcej świateł nawieszają sobie na balkonach, ogrodzeniach i przydomowych drzewkach, tym wyższy status społeczny zyskają w oczach sąsiadów. Ja przynajmniej tak to odbieram.
Weganka

Postprzez Amanda » 10 gru 2016, o 22:18

Bo ja wiem. Moje świąteczne dekoracje to przede wszystkim choinka, świeca na wigilijnym stole i chyba tyle. Jakieś ładne serwetki z motywem świątecznym. Nie podobają mi się natomiast te wieńce na drzwiach, które stały się ostatnio takie modne. Mamy własne tradycje i nie musimy "małpować" zachodnich. Nie lubię tego.
Amanda

Postprzez Lolitka » 10 gru 2016, o 22:50

Choinka to wiadomo, jak w każdym domu. A ja tam lubię te wszystkie światełka na zewnątrz, bo to tworzy niesamowity klimat. A jeszcze jak jest śnieg, to super to daje efekt. Wianki na drzwi też mi nie przeszkadzają, chociaż sama nigdy nie miałam takiego. A nie, chyba raz był i to nawet sama go zrobiłam. Jemiołę też zawsze wieszam. Kiedyś to zawsze na stole było sianko, a na nim żłóbek albo opłatek. Mama często opowiada o tradycjach w swoim domu rodzinnym i tam siano było pod obrusem. Obrus zawsze musi być biały. Czasem jakieś żywe gałązki kładę na stół albo przystrajam gdzieś w salonie nimi stolik czy ławę. Lubię też takie świąteczne lampiony i różne bibeloty. Może to i kiczowate, ale mi się podoba.
Lolitka

Powrót do Mój ogród