Strona 1 z 1

Holandia

PostNapisane: 2 kwi 2017, o 22:36
przez Andrzej
Pracował ktoś z Was w Holandii albo szuka takiej pracy? A może ktoś z was tam mieszka albo mieszkał? Szukam osób, które w jakiś sposób znają ten kraj, może mają tam znajomych czy coś. Stwierdziłem jakiś czas temu, że mam dosyć siedzenia w Polsce. Jakąś tam pracę zawsze podłapię, bo jestem hydraulikiem, ale szczerze mówiąc zarobki mi nie odpowiadają. Może nie jest tak źle, jak kilka lat temu, ale i tak nie mogę się porównywać z kolesiami, którzy pracują za granicą. Pomyślałem sobie, że może wyjadę do jakiejś roboty za granicę. Pasuje mi jakoś Holandia, bo słyszałem, że są tam dobre warunki i akurat w moim zawodzie można znaleźć pracę. Wynalazłem sobie w necie takie coś pod hasło praca w Holandii porady http://jobxion.pl/porady/ No ale chciałbym jeszcze pogadać z kimś, kto zna ten kraj. A może poznałbym kogoś, kto też się tam wybiera, to razem byłoby raźniej.

Re: Holandia

PostNapisane: 2 kwi 2017, o 22:38
przez Pafcio
Też myślę o wyjeździe za granicę, ale jeszcze nie jest to nic pewnego. Nie mam konkretnego planu ani pomysłu. Na razie zbieram informacje i jestem na etapie podejmowania decyzji i rozeznawania sytuacji.

Re: Holandia

PostNapisane: 2 kwi 2017, o 22:41
przez Andrzej
No ja jestem już prawie zdecydowany, że to będzie Holandia. Też jeszcze się orientuję, jak miałoby to wyglądać. Może uda się coś przez urząd pracy albo jakiegoś pośrednika. Zobaczę jeszcze. Szukam na razie kontaktów.

Re: Holandia

PostNapisane: 2 maja 2017, o 19:01
przez Ona
Byłam w Holandii raz na pracach sezonowych. Niestety, nie wspominam tego dobrze, ale nie twierdzę, że to zły kraj czy miejsce, żeby pojechać na zarobek. Może po prostu kiepsko trafiłam.

Re: Holandia

PostNapisane: 28 maja 2017, o 23:48
przez Bogdan
Wszyscy tylko by wyjeżdżali za granicę, żeby wygodniej żyć. A kto zostanie w Polsce? Rozumiem jak ktoś nie ma wyjścia, ale chyba teraz nie jest już tak źle z pracą, żeby tak wyjeżdżać masowo. Kiedyś też nie było łatwo, zarobki małe i jakoś sobie ludzie radzili. No ale teraz to każdy zaraz musi mieć wielką chatę, 3 samochody, kino domowe, 5 smartfonów, 10 tabletów. Co za świat!

Re: Holandia

PostNapisane: 3 cze 2017, o 00:57
przez Amanda
Holandia wydaje mi się jakimś takim odległym i nieprzystępnym krajem. Nie wiem w sumie dlaczego. To już wolałabym Austrię albo Szwajcarię.