Strona 1 z 1

Utylizacja gałęzi

PostNapisane: 26 lut 2015, o 13:48
przez Ricardo
Kupiłem niedawno działkę, nie ma śniegu, więc trochę ją posprzątałem. Zebrała się sporo kupa gałęzi i gałązek, niestety nie mogę ich spalić. Macie jakieś pomysły co z nimi zrobić?

Re: Utylizacja gałęzi

PostNapisane: 27 lut 2015, o 09:18
przez marcin81
Ognisko to najlepszy pomysł;) Też byłem w takiej sytuacji i najlepszym rozwiązaniem jest zamówić sobie kontener i wywieźć gałęzie. Już nie pamiętam ile za to płaciłem, ale nie były to duże pieniądze.

Re: Utylizacja gałęzi

PostNapisane: 28 lut 2017, o 21:28
przez Pafcio
Podobno są takie specjalnie niszczarki do gałęzi, które mielą je na takie drobne wiórki. Potem można z nich chyba zrobić jakiś użytek, na przykład przeznaczyć na kompost. Jeśli ktoś ma grubsze gałęzie, które może potem wykorzystać do spalenia w piecu czy kominku, to najlepiej pociąć je piłą. Ja na razie nie mam jeszcze dużo drzew na działce, bo dopiero ją zagospodarowujemy. Mamy kilka drzewek, które są jeszcze dosyć małe, też trochę krzewów. Myślę jednak, żeby kupić pilarkę, bo może się przydać na przykład jak będę robił altankę albo jakiś stolik do ogrodu. Myślę, że lepsza będzie piła elektryczna, bo to chyba bardziej ekologiczne rozwiązanie. A w końcu nie po to przeprowadzamy się na wieś, żeby zanieczyszczać tam powietrze sobie i sąsiadom. Rozważam zakup takiej piły http://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/ Wy jakie macie pilarki?