Sprawdzony przepis na pizze

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Sprawdzony przepis na pizze

Postprzez Ana » 27 sie 2014, o 11:29

Czy macie jakiś sprawdzony przepis na pizzę??? Uwielbiam pizzę, ale mam dość zamawiania i wydawania kasy:) próbowałam kilkakrotnie sama, ale nie potrafię zrobić spodu. Wychodzi za twardy! I o ile sos mi świetnie wychodzi, to całość psuje spód:/ Proszę poradźcie coś, najlepiej prosty przepis dla początkujących gdzie nie ma co zepsuć;p
Ana

Re: Sprawdzony przepis na pizze

Postprzez Koalka » 29 sie 2014, o 15:36

Ciasto na pizze wcale nie jest takie proste do zrobienia jak się wydaje. Prosty przepis: szklanka mąki tortowej, ok 1/4 drożdży, pół szklanki letniej wody, łyżeczka oleju i płaska łyżeczka cukru. Mąkę wsypujemy do miski, dodajemy olej. Drożdże kruszymy i dolewamy wody, dokładnie mieszamy, by nie było gródek, dodajemy cukier. Następnie całość wlewamy do mąki i wyrabiamy ciasto ok 15 min. To przepis na cienki spód, więc nie odstawiasz ciasta, a od razu na blachę i nakładasz sos. itd:) polecam:)
Koalka

Postprzez Bunia » 30 kwi 2017, o 02:07

Jeśli mam być szczera, nigdy jeszcze nie robiłam samodzielnie prawdziwej pizzy. Kilka razy zrobiłam cos na kształt pizzy, ale nie wiem, czy w ogóle można to nazwać w taki sposób. Tak czy inaczej, było pyszne. Jednak wyznaję zasadę, że najlepsza pizza to taka, której nie robię osobiście. Jadłam kilka razy u znajomych takie domowe pizze, ale nigdy nie były to takie jak z prawdziwej pizzeri. Raz zdarzyło się nawet tak, że miałam ochotę powiedzieć – jeśli nie umiesz zrobić, to zamów pizze i nie podawaj gościom czegoś, co jest mało zjadliwe. Choć sama niespecjalnie umiem gotować, to jednak uważam, że mam wyrafinowany gust kulinarny. Wiem, co dobre i tyle. I nigdy nie podałabym komuś niesprawdzonego czy nieudanego dania. W rodzinie to co innego. Mogę na nich trochę poeksperymentować. Nie lubię jednak siedzieć w kuchni, więc ku uciesze domowników, często zdarza się nam się korzystać z opcji pizza online czyli po prostu zamawiamy przez Internet z naszej ulubionej pizzerii http://dominospizza.pl/ Pychota… aż mi ślinka pociekła.
Bunia

Postprzez Ona » 2 maja 2017, o 19:07

Nie robię pizzy w domu. Wolę zapiekanki, bo to o wiele łatwiejsze, a smakuje trochę podobnie. Na pizzę to wolę pójść do pizzerii albo zamówić. Ostatnio zasmakowała mi z ferą i szpinakiem. A druga ulubiona to taka z pomidorami suszonymi i kurczakiem.
Ona

Powrót do Moja kuchnia