Sprawdzony przepis na pizze

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Sprawdzony przepis na pizze

Postprzez Ana » 27 sie 2014, o 11:29

Czy macie jakiś sprawdzony przepis na pizzę??? Uwielbiam pizzę, ale mam dość zamawiania i wydawania kasy:) próbowałam kilkakrotnie sama, ale nie potrafię zrobić spodu. Wychodzi za twardy! I o ile sos mi świetnie wychodzi, to całość psuje spód:/ Proszę poradźcie coś, najlepiej prosty przepis dla początkujących gdzie nie ma co zepsuć;p
Ana

Re: Sprawdzony przepis na pizze

Postprzez Koalka » 29 sie 2014, o 15:36

Ciasto na pizze wcale nie jest takie proste do zrobienia jak się wydaje. Prosty przepis: szklanka mąki tortowej, ok 1/4 drożdży, pół szklanki letniej wody, łyżeczka oleju i płaska łyżeczka cukru. Mąkę wsypujemy do miski, dodajemy olej. Drożdże kruszymy i dolewamy wody, dokładnie mieszamy, by nie było gródek, dodajemy cukier. Następnie całość wlewamy do mąki i wyrabiamy ciasto ok 15 min. To przepis na cienki spód, więc nie odstawiasz ciasta, a od razu na blachę i nakładasz sos. itd:) polecam:)
Koalka

Postprzez Bunia » 30 kwi 2017, o 02:07

Jeśli mam być szczera, nigdy jeszcze nie robiłam samodzielnie prawdziwej pizzy. Kilka razy zrobiłam cos na kształt pizzy, ale nie wiem, czy w ogóle można to nazwać w taki sposób. Tak czy inaczej, było pyszne. Jednak wyznaję zasadę, że najlepsza pizza to taka, której nie robię osobiście. Jadłam kilka razy u znajomych takie domowe pizze, ale nigdy nie były to takie jak z prawdziwej pizzeri. Raz zdarzyło się nawet tak, że miałam ochotę powiedzieć – jeśli nie umiesz zrobić, to zamów pizze i nie podawaj gościom czegoś, co jest mało zjadliwe. Choć sama niespecjalnie umiem gotować, to jednak uważam, że mam wyrafinowany gust kulinarny. Wiem, co dobre i tyle. I nigdy nie podałabym komuś niesprawdzonego czy nieudanego dania. W rodzinie to co innego. Mogę na nich trochę poeksperymentować. Nie lubię jednak siedzieć w kuchni, więc ku uciesze domowników, często zdarza się nam się korzystać z opcji pizza online czyli po prostu zamawiamy przez Internet z naszej ulubionej pizzerii http://dominospizza.pl/ Pychota… aż mi ślinka pociekła.
Bunia

Postprzez Ona » 2 maja 2017, o 19:07

Nie robię pizzy w domu. Wolę zapiekanki, bo to o wiele łatwiejsze, a smakuje trochę podobnie. Na pizzę to wolę pójść do pizzerii albo zamówić. Ostatnio zasmakowała mi z ferą i szpinakiem. A druga ulubiona to taka z pomidorami suszonymi i kurczakiem.
Ona

Postprzez Bogdan » 28 maja 2017, o 23:38

Moja żona robi pyszną pizzę, ale jakoś nie chce jej robić codziennie. Czasem to ciężko się doprosić. Marudzi, że niezdrowe, że dużo przy tym pracy, że zmęczona... No to nie pozostaje nic innego jak zabrać ją do pizzerii albo zamówić pizzę do domu.
Bogdan

Postprzez Nimfa » 2 cze 2017, o 23:49

Obawiam się, że pizza to nie jest najlepszy rodzaj jedzenia, ale czasem zdarza mi się ją zrobić. Tyle że ja robię spód gryczany albo z kalafiora. Wtedy nawet pizza, jeśli położymy na nią dużo warzyw, może być i pyszna, i zdrowa.
Nimfa

Powrót do Moja kuchnia