Rosół z kurczaka przepis

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Rosół z kurczaka przepis

Postprzez Bogdan » 30 kwi 2017, o 01:55

Zgłaszam się szczególnie do dziewczyn i pięknych pań z pytaniem takim jak w tytule. Otóż chciałbym zaskoczyć moją małżonkę i zdobić dobry domowy rosół. Dlaczego akurat rosół? Bo to jej ulubione danie, a chciałbym, żeby była dumna ze mnie i szczęśliwa. Czekam więc na wasze przepisy, podpowiedzi, wskazówki i zalecenia.
Bogdan

Re: Rosół z kurczaka przepis

Postprzez Bunia » 2 maja 2017, o 03:55

Widzę, że żadna jeszcze osoba się nie wypowiedziała. I chociaż ja jestem dziewczyna, to prześlę ci ciekawy przepis prezentowany przez faceta http://zagrodowy.pl/konrad-birek-przyrz ... osolowego/ Sama kiedyś szukałam dobrego przepisu, żeby mój rosół przypominał smakiem ten zapamiętany z dzieciństwa u babci. Niestety, wiele razy robiłam rosół z kurczaka przepis miałam od mamy, ale nigdy nie wychodził mi taki jak ten babciny. Śmiałam się nawet z niektórych pomysłów jak dodawanie liści kapusty do rosołu, żeby poprawić jego smak. Moja koleżanka zrobiła coś takiego i musiała wszystko wylać, bo nikt tego nie chciał jeść. Ja nie próbowała, ale mogę sobie wyobrazić. Sorry, ale rosół to nie kapuśniak ani nie barszcz ukraiński, żeby do niego dawać kapustę. Ten przepis, który Ci wkleiłam, jest najlepszy z wypróbowanych przeze mnie i najbardziej przypomina ten, jaki robiła moja babcia. Może to kwestia tego kurczaka.
Bunia

Postprzez Bogdan » 2 maja 2017, o 18:44

Dzięki za podpowiedź. Rosół już zrobiony i zjedzony. Wyszedł całkiem nieźle, ale jednak czegoś mu brakowało. Żona robi zdecydowanie lepszy. Spróbuję kiedyś jeszcze z innego kurczaka, bo może też w tym tkwi tajemnica, że podstawa, jaką jest kurczak musi być naprawdę dobra.
Bogdan

Postprzez Ona » 2 maja 2017, o 19:04

Oooo... dano nie robiłam rosołu. Chyba pora się za to zabrać. Muszę tylko jakiegoś kuraka kupić, ale jutro chyba nie da rady.
Ona

Postprzez Nimfa » 3 cze 2017, o 00:03

Rosołu nie jadłam już od wielu lat. I pomijając fakt, że mięso ogólnie jest niezdrowe dla naszego organizmu, to wyobraźmy sobie, ile w tym mięsie jest teraz syfu - hormonów, antybiotyków, etc., etc.
Nimfa

Powrót do Moja kuchnia