Rodzynki niesiarkowane

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Rodzynki niesiarkowane

Postprzez Danka » 28 paź 2016, o 01:19

Słuchajcie kobitki, mam do was sprawę. Usłyszałam niedawno, że rodzynki dzielą się na siarkowane i niesiarkowane. Pierwsze słyszę o czymś takim i chciałam was zapytać, czy wy wiecie może o co to chodzi z tymi rodzynkami? I skąd wiedzieć, które są jakie?
Danka

Re: Rodzynki niesiarkowane

Postprzez Weganka » 29 paź 2016, o 01:49

Siarkowanie jest to wedle mojej wiedzy taki jakby sposób ich suszenia czy też konserwacji, żeby były wytrzymałe. Nie wiem dokładnie, musiałabym doczytać. W każdym razie takie rodzynki są niezdrowe, bo zawierają w sobie siarkę. Dlatego też dla własnego dobra należy wybierać rodzynki i inne owoce suszone niesiarkowane. Są takie dostępne w marketach na działach z ekologiczną żywnością albo po prostu w sklepach ekologicznych czy tez ze zdrową żywnością, stacjonarnych lub internetowych. Ja kupuję od dawna tylko niesiarkowane owoce suszone.
Weganka

Postprzez Biggirl » 29 lis 2016, o 00:02

Nigdy nad tym się nie zastanawiałam i nie patrzyłam nawet. W ogóle nie miałam do tej pory pojęcia, że są jakieś siarkowane i niesiarkowane. to naprawdę takie ważne?
Biggirl

Postprzez Lolitka » 10 gru 2016, o 22:52

U nas nigdy nie zwracaliśmy na to uwagi, ale teraz jak widzę, że mam wybór, to biorę raczej takie rodzynki bez siarki. Niestety, wiórki kokosowe to widziałam, że są siarkowane, ale nie spotkałam się z niesiarkowanymi.
Lolitka

Postprzez Amanda » 3 cze 2017, o 01:00

Nigdy się nad tym nie zastanawiałam i nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Teraz do wszystkiego dodają jakąś chemię i nie da się tego tak po prostu uniknąć.
Amanda

Powrót do Moja kuchnia