Robione bukiety na groby?

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Robione bukiety na groby?

Postprzez Stefano » 30 paź 2015, o 09:36

Witam wszystkich. Jestem tu nowy:) Mam takie pytanie, kupujecie chryzantemy czy może samodzielnie robicie wiązanki z tego co wokół domu?
Stefano

Re: Robione bukiety na groby?

Postprzez Teska1 » 30 paź 2015, o 13:28

Ja co roku robię, wykorzystują to co wokoło mnie iglaki, piękne liście w różnych kolorach, dokładam sztuczne kwiaty:) Ale dodatkowo też kupuje chryzantemy, to jednak symbol tego święta.
Teska1

Postprzez Izabell » 4 paź 2016, o 21:45

Kiedyś, jak nie było innych opcji, kupowaliśmy zawsze świeże chryzantemy cięte albo w donicach. Teraz raczej rzadko, bo wygodniejsze, bardziej trwałe i też efektowniejsze są wiązanki ze sztucznych kwiatów. W tym roku już kupiliśmy dużą wiązankę na grób taty i kilka bukietów ze sztucznych róż na inne groby. Teraz sztuczne kwiaty są dopracowane, ładne i w bardzo różnych rodzajach. Ja w każdym razie jestem za sztucznymi wiązankami na Wszystkich Świętych.
Izabell

Postprzez Danka » 28 paź 2016, o 01:16

Dziś właśnie byliśmy na cmentarzu uprzątnąć groby, bo święto zmarłych tuż tuż. Ładna pogoda, to przynajmniej można było bez problemu posprzątać. A co do wiązanek, to u mnie zależy od roku, czasem robię coś sama z kupionych elementów, czasem kupuję gotowe wiązanki, a czasem świeże chryzantemy. Ostatnio w zeszłym roku zamówiliśmy taki duży wieniec u jednej znajomej i tak nam się podobał, że tego roku znów zamówiliśmy u niej, tylko w innych kolorach. A jakie w tym roku preferujecie przystrojenie na cmentarz?
Danka

Postprzez Weganka » 29 paź 2016, o 01:46

A ja jestem zdecydowanie zwolenniczką komponowania własnych bukietów z żywych bądź zasuszonych kwiatów i gałązek czy innych roślin. Serce się kraje, jak patrzę, ile śmieci ludzie potrafią wyprodukować przez okres, w którym wspominamy zmarłych. Czy im aby na pewno by się to podobało, że niszczymy naszą ziemię i przyrodę, której jesteśmy częścią? Świetne do kompozycji na Wszystkich Świętych są oczywiście wszelkiego rodzaju iglaki czy tez gałęzie świerku. Do tego można dodać chociażby zatrwiany, suszki albo nawet świeże chryzantemy czy inne kwiaty cięte lub w donicach. Świetna jest też mahonia pospolita, która ma ozdobne liście. A można do niej jeszcze dodać różne kwiaty wedle uznania.
Weganka

Powrót do Mój ogród