Raw food - co wy na to?

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Raw food - co wy na to?

Postprzez Weganka » 28 maja 2017, o 23:26

Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale ostatnio coraz częściej mówi się o diecie roślinnej, ale również o diecie surowej. Może mi się wydaje, ale mam wrażenie, że coraz więcej osób interesuje się takim sposobem odżywiania. Ja od lat jestem weganką, ale coraz bardziej interesuje mnie witarianizm. Tego sposobu żywienia też jest kilka odmian. Jest tu ktoś, kto ma podobne zapatrywania?
Weganka

Re: Raw food - co wy na to?

Postprzez Bogdan » 28 maja 2017, o 23:33

Przepraszam, że to powiem, ale uważam osobiście, że to jakieś bzdury i fanaberie. Kiedyś nikt nie wymyślał takich rzeczy i ludzie żyli. A teraz mnożą się różne dziwactwa w każdej dziedzinie.
Bogdan

Postprzez Nimfa » 29 maja 2017, o 00:19

Zdrowe odżywianie to w dzisiejszych czasach konieczność, jeśli chcemy funkcjonować przynajmniej tak dobrze jak nasi dziadkowie. Niestety, to już nie dawne czasy, kiedy można było jeść wszystko bez obaw o swoje zdrowie. Zresztą, wtedy przeciętni ludzie nie mieli tyle jedzenia, żeby się nim przejadać. Mięso i nabiał były rarytasem i siła rzeczy dieta składała się głównie z roślin. Dzisiaj jest inaczej i samemu trzeba sobie narzucić pewne ograniczenia. A co do surowej diety wegańskiej, uważam, że jest ona jedną najlepszych, jeśli nie najlepszą formą odżywiania na współczesne czasy. Próbowałam swego czasu frutarianizmu i czułam, że to jest to. Niestety, w Polsce jest to trudna sprawa ze względu na ograniczoną dostępność owoców w ciągu całego roku i ze względu na ceny owoców.
Nimfa

Postprzez Amanda » 3 cze 2017, o 00:52

Popieram zdanie Bogdana i nie wyobrażam sobie, że miałabym jeść na okrągło surowiznę. Przecież od tego można się wykończyć. Po co ludzie wymyślają takie rzeczy? To mi już zakrawa na jakieś zaburzenia odżywiania jak anoreksja czy ortoreksja. A może jedno i drugie.
Amanda

Powrót do Moja kuchnia