Praca za granicą

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Praca za granicą

Postprzez Pafcio » 2 kwi 2017, o 21:30

Wyjeżdżał ktoś z was do pracy za granicę? Myślałem kiedyś o tym, żeby pojechać na kilka miesięcy, może pół roku i sobie zarobić jakieś większe pieniądze. Ciekaw jestem, w jakim kraju rynek jeszcze jest na tyle otwarty, że można by się tam zaczepić. I jakie branże mają zapotrzebowanie na pracowników. Ktoś, coś?
Pafcio

Re: Praca za granicą

Postprzez Małpa » 2 kwi 2017, o 21:57

Odpowiadając na Twoje pytanie, mogę powiedzieć jedynie tyle, że mój były facet jeździł kiedyś (i pewnie nadal jeździ) za granicę. Najpierw pojechał do Danii, ale tam jakoś mu nie szło. Znalazł jakieś pośrednictwo pracy w Holandii i się zaczepił. Tu jest jakaś stronka pomocna, to chyba było właśnie coś takiego http://jobxion.pl/ Jeśli chodzi o branżę, to pracował w budowlance, głównie chyba jakieś remonty i wykończenia. Niestety, tak mu się tam spodobało, oczywiście ze względu na zarobki, że coraz rzadziej się widywaliśmy i nie myślał już o powrocie do Polski. a też miał tylko zarobić i wrócić. Myśleliśmy, że pobędzie tam rok, może dwa i wróci, ale pozmieniało się. Ja z kolei nie wyobrażałam sobie wyjazdu do jakiegoś obcego kraju. Może gdyby to była wielka Brytania albo chociaż Irlandia. Tam przynajmniej jest więcej Polaków i nawet jacyś znajomi.
Małpa

Postprzez Bogdan » 2 maja 2017, o 18:50

Praca za granica wielu osobom wydaje się bardzo atrakcyjna, jednak różnie to bywa. Mój znajomy też myślał, że jak wyjedzie do innego kraju, to od razu stanie się wielkim bossem. Niestety, trochę się pomylił. wrócił do Polski z podkulonym ogonem.
Bogdan

Postprzez Bunia » 2 maja 2017, o 18:56

Każdy ma inne doświadczenia. Ja mam wielu znajomych, którzy wyjechali za granice mieszkają tam po dziś dzień. Wszyscy się jakoś urządzili, mają już własne domy, mieszkania, dobre prace i o wiele lepsze warunki życia niż tu. Nie znaczy to, że kogokolwiek namawiam do wyjazdu. Po prostu takie są fakty. Ja akurat nie chciałabym wyjeżdżać, bo wiem, że nie odnalazłabym się w innym kraju, ale są osoby, którym to odpowiada i które potrafią to naprawdę nieźle wykorzystać.
Bunia

Powrót do Mój ogród