Praca i jedzenie

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Praca i jedzenie

Postprzez karolinkaqoq » 1 sie 2014, o 19:07

Szukam fajnych dietetycznych przepisów na przekąski do pracy :) mam pracę biurową i robienie sałatek już mi się szczerze powiedziawszy bardzo znudziło i mówię robieniu im wyraźne stop. Co polecacie niekonwencyjnego?
Proszę o parę propozycji, bym mogła je zmieniać co dnia :D
karolinkaqoq

Re: Praca i jedzenie

Postprzez jkljkl » 1 sie 2014, o 19:16

Możesz spróbować upiec ciasteczka owsiane albo innego typu przekąskę, która będzie niskokaloryczna i smaczna  ja osobiście lubię zabierać do pracy chrupkie pieczywo z samodzielnie przygotowanymi pastami, na przykład brokułowymi. Pychota! Nie zapychają takie przekąski ale dostarczają energii i sycą :)
jkljkl

Postprzez shopo » 1 sie 2014, o 19:19

Podziwiam Was za takie przygotowywanie się do pracy. Ja zawsze idę na łatwiznę i przygotowuje kanapki z białego pieczywa. Mam problemy z otyłością i wiem, że muszę coś z tym zrobić :< jesteście inspiracją :) muszę zmienić swoje nawyki, ponieważ tez mam siedzącą pracę...
shopo

Postprzez Karolina28 » 17 paź 2014, o 12:37

Ja jestem strasznie zabiegana z rana i nie ma opcji, żebym zrobiła sobię kanapki czy przekąski. Zawsze robię szybkie zakupy w sklepiku niedaleko mojego miejsca pracy. Całe szczęście mamy w biurze mały aneks kuchenny i lodówkę to można sobie coś przyrządzić;) moja ulubiona sałatka na szybko to pół małej pekinki, dwa nieduże pomidorki, czasami ogórek jak można ładny kupić :P, pół serka feta i posypuje na koniec przyprawą do sałatek :D szybko, zdrowo i sycąco ;)
Karolina28

Postprzez Bunia » 30 kwi 2017, o 01:06

Ojejku... aż mi się nie chce wierzyć, gdy to czytam. Naprawdę aż tak się przygotowujecie do pracy. Ja zwykle biorę kanapki, jakoś owoc, chyba że został mi z obiadu kotlet albo jakaś sałatka. A nawet częściej to kupuję po drodze jakieś bułki, drożdżówki, jogurty czy przekąski, czasem kanapkę albo gotową sałatkę. A jeśli jestem bardzo głodna to zamawiamy w kilka osób jakiś obiad w pudełkach, czasami pizzę.
Bunia

Postprzez Ona » 2 maja 2017, o 19:16

Poszukaj na youtube foodbooków z takimi propozycjami. Pełno tego i w wersji wegańskiej, wegetariańskie, i tradycyjnym wydaniu. Ja polecam taki kanał skutecznie tv.
Ona

Postprzez Bogdan » 28 maja 2017, o 23:36

Najlepiej to wziąć sobie bochenek chleba, pętko kiełbasy i słoiczek musztardy. Pożywne, proste, wygodne i daje siłę do pracy :D
Bogdan

Postprzez Nimfa » 3 cze 2017, o 00:17

Bunia, wszystko jest kwestią organizacji i prostych składników oraz prostych posiłków. Nie trzeba wymyślać, bo to wcale nie służy naszemu zdrowiu. Warto też pamiętać o zasadzie łączenia lub raczej niełączenia pokarmów.
Nimfa

Powrót do Moja kuchnia