Pompy ciepła - warto?

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Pompy ciepła - warto?

Postprzez Bunia » 28 lut 2017, o 23:03

Natknęłam się niedawno na taki artykuł, gdzie opisywano działanie pomp ciepła i zachwytom nie było końca. Czy to naprawdę takie dobre przyszłościowe rozwiązanie, jeśli chodzi o ogrzewanie domu? Z tego, co mi wiadomo, to na pewno jest drogie, jeśli chodzi o samą instalację.
Bunia

Re: Pompy ciepła - warto?

Postprzez Pafcio » 28 lut 2017, o 23:14

Niedawno przeżywaliśmy z żoną ten dylemat, jakim jest wybór ogrzewania do domu. Analizowaliśmy wszystko w szerz i wzdłuż, jednak o pompach ciepła nie było mowy, bo to dla nas zdecydowanie za drogie. Poza tym jest to mało rozpowszechniona jeszcze forma ogrzewania, więc też trudno o miarodajne wyniki czy ocenę tego typu rozwiązań. Tak przynajmniej ja uważam.
Pafcio

Re: Pompy ciepła - warto?

Postprzez Bogdan » 28 lut 2017, o 23:22

Nie mogę wypowiadać się na 100 % za ani przeciw, bo nie mam w swoim domu pompy ciepła tylko zwykłe ogrzewanie gazowe. Interesuję się jednak tym tematem z myślą o tym, że może kiedyś wymienię instalację i właśnie skorzystam z tego nowoczesnego rozwiązania, jakim są pompy ciepła. Do wyboru mamy kilka różnych rodzajów pomp i tu zostało to bardziej szczegółowo opisane http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/ Nie będę się więc wymądrzał, bo każdy może sam przeczytać i zapoznać się ze wszystkim. Mnie osobiście do takiego rodzaju ogrzewania zachęca fakt, że byłbym niezależny od dostaw gazu, które w dzisiejszych niepewnych czasach mogą być w każdej chwili zablokowane. Poza tym wszędzie czytam o tym, że to jest naprawdę tanie, oczywiście w momencie jak już funkcjonuje i możemy z tego korzystać. Minus to oczywiście koszty instalacji, ale każdy kij ma dwa końce i nic się na to nie poradzi. Ekologiczność pomp ciepła też ma duże znaczenie.
Bogdan

Powrót do Mój ogród