Opatrunki ze srebrem

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Opatrunki ze srebrem

Postprzez Lolitka » 31 mar 2017, o 21:29

Słyszeliście o takich opatrunkach na rany zawierających srebro? Nie wiedziałam, że srebro może mieć takie właściwości. Używał ktoś takich? Ciekawa jestem, czy warto kupić.
Lolitka

Re: Opatrunki ze srebrem

Postprzez Pafcio » 2 kwi 2017, o 21:25

Owszem, owszem. Znam coś takiego, bo kiedyś miałem opatrunek ze srebrem na nodze. Stało się to w ten sposób, że miałem poparzenie i lekarz uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie taki opatrunek, aby rana się dobrze wygoiła i w miarę szybko. To był chyba taki opatrunek https://www.convatec.pl/leczenie-ran-i- ... l-ag-foam/ No i faktycznie biorąc pod uwagę fakt, że to było dosyć paskudne oparzenie, rana się ładnie goiła. Wiadomo, że właśnie przy oparzeniach często problemem są zakażenia i trudne gojenie ran. Jednak dzięki temu, że w tych opatrunkach jest zawarte srebro jonowe bakterie nie mają szans się rozwinąć ani przedostać do rany. Najbardziej podobało mi się chyba to, że mogłem bez problemu funkcjonować i nawet kąpać się w tym opatrunku. Był on jakoś tak zrobiony, że ani nie przemiękał, ani się nie odklejał. A to jak dla mnie duży komfort.
Pafcio

Postprzez Małpa » 2 kwi 2017, o 22:22

Nigdy nie słyszałam o takich opatrunkach. Można to samemu kupić, czy tylko lekarz może przepisać?
Małpa

Postprzez Bogdan » 2 maja 2017, o 18:46

Nie znam się na medycynie i pozostawiam to lekarzom czy w aptece magistrom, ale dobrze wiedzieć na przyszłość, że są takie nowoczesne specyfiki.
Bogdan

Powrót do Mój ogród