Ogrzewanie domu - jakie źróło wybrać?

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Re: Ogrzewanie domu - jakie źróło wybrać?

Postprzez Pafcio » 31 sty 2017, o 22:52

Decydując się na budowę własnego domu, trzeba podjąć wiele kluczowych decyzji. Jedną z nich na pewno jest właśnie wybór ogrzewania. Z moich obserwacji wynika, że zdecydowana większość osób decyduje się na ogrzewanie gazowe, które rzeczywiście jest wygodne i nie należy do najdroższych. Zarówno instalacja ogrzewania gazowego jak też późniejsza eksploatacja nie są tak drogie, jak ogrzewanie olejowe, elektryczne czy choćby pompy ciepła. Przynajmniej tak wynika z tego, co udało mi się dowiedzieć. Jak już wybierzemy rodzaj ogrzewania, trzeba się zdecydować na jakiś piec. W przypadku ogrzewania gazowego można wybrać zarówno kocioł jednofunkcyjny jak też dwufunkcyjny. Wydaje mi się jednak, że kotły dwufunkcyjne sprawdzą się lepiej, chociaż mogę się mylić. Warto by było w sumie zasięgnąć porady jakiegoś specjalisty.
Pafcio

Re: Ogrzewanie domu - jakie źróło wybrać?

Postprzez Izabell » 28 lut 2017, o 22:55

Masz rację, gazowe ogrzewanie jest najlepsze. My mamy piec dwufunkcyjny i tak, jak piszesz, jest to dobre rozwiązanie, bo nie trzeba dodatkowo ogrzewać wody, tylko jest od razu ciepła. A w lecie wystarczy przestawić go na funkcję samego podgrzewania wody.
Izabell

Poprzednia strona

Powrót do Moja kuchnia