Ogrzewanie domu - jakie źróło wybrać?

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Re: Ogrzewanie domu - jakie źróło wybrać?

Postprzez konsultant-junkers » 25 sie 2015, o 14:50

B@rkas napisał(a):W najbliższym czasie planujemy budowę własnego, niewielkiego domu - około 100 może nawet 120 m2. Zwykły, funkcjonalny dom dla czteroosobowej rodziny: kuchnia, salon, trzy sypialnie, łazienka - jednym słowem: standard. Dom będzie póki co parterowy z możliwością adaptacji w przyszłości poddasza. Mniej więcej już wiemy, jak chcemy, żeby wyglądał. Projektant zadał nam natomiast pytanie, czym chcemy ogrzewać nasz dom...i nie wiedziałem co odpowiedzieć? Co radzicie?

Witam,

Jeśli chcą mieć państwo maksymalną wygodę i komfort ogrzewania, zapraszam do zapoznania się z dostępnymi rozwiązaniami grzewczymi marki Junkers, które oparte są na technice kondensacyjnej. Urządzenia te, odpowiednio serwisowane, gwarantują bezpieczeństwo eksploatacji i są praktycznie bezobsługowe.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers
konsultant-junkers

Postprzez Biggirl » 31 sty 2017, o 22:06

Kiedy budowaliśmy dom, też się długo wahaliśmy jakie ogrzewanie wybrać, ale ostatecznie stanęło na węglowym. On stwierdził, że będzie się tym sam zajmował i że to jednak najtańsze rozwiązania, a przy tym wykorzystuje węgiel, który mamy w Polsce, a nie gaz sprowadzany ze wschodu. Przyznałam mu rację, zwłaszcza że wychowałam się na wsi i niestraszne mi prace fizyczne takie jak rozpalanie w piecu węglowym czy nawet przerzucanie węgla do kotłowni. Jedynym minusem przy ogrzewaniu węglowym jest brak ciepłej wody poza sezonem grzewczym. Można to jednak rozwiązać we w miarę prosty sposób instalując zapewniające ciepłą wodę podgrzewacze wody gazowe lub elektryczne. A nie brakuje takich na rynku i można wybrać coś, co nam najbardziej pasuje. Mamy takie urządzenie i ciepła woda jest zawsze, kiedy tylko jej potrzebujemy.
Biggirl

Postprzez Izabell » 31 sty 2017, o 22:12

A ja jestem zwolenniczką wygody, funkcjonalności, komfortu i ułatwiania sobie życia. Dlatego nigdy nie zdecydowałabym się na ogrzewanie węglem, peletem, drewnem czy czymkolwiek takim. Uważam, że ogrzewanie gazowe jest po prostu idealne.
Izabell

Postprzez Biggirl » 31 sty 2017, o 22:18

Cóż mogę na to odpowiedzieć. Każdy wybiera to, co uważa za lepsze i bardziej słuszne. Nie wydaje mi się jednak, że komfort i wygoda powinny być życiowymi priorytetami dla kogokolwiek.
Biggirl

Postprzez Izabell » 31 sty 2017, o 22:20

A niby dlaczego nie?????????
Izabell

Postprzez Biggirl » 31 sty 2017, o 22:24

Obawiam się, że cokolwiek bym nie powiedziała i tak nie zrozumiemy się na tym polu. Wyobraź sobie tylko, że każdy dążyłby jedynie do tego, aby żyć jak najwygodniej i szedł po trupach do celu. Długo ten świat by nie istniał.
Biggirl

Postprzez Izabell » 31 sty 2017, o 22:27

A nie jest tak, że każdy myśli o tym, żeby było mu jak najlepiej, że każdy dąży do własnego szczęścia, zadowolenia, wygody, przyjemności, spełnienia? Nie mówię, że od razu trzeba iść po trupach do celu, ale przecież nie oszukujmy się, każdy człowiek myśli najpierw o sobie, swoich dzieciach, najbliższych i rodzinie. Nie jest tak? I czy w ogóle jest w tym coś złego? Chyba naprawdę się nie porozumiemy.
Izabell

Postprzez Biggirl » 31 sty 2017, o 22:30

A zaczęło się od niewinnego ogrzewania domu. Ja widzę to trochę inaczej i wydaje mi się, że jednak nie każdy myśli tylko o swojej wygodzie i przyjemnościach. Jest wiele osób, które poświęcają się dla innych. I rezygnują nie tylko z wygody, przyjemności, ale też z innych dóbr, a nawet z własnego życia dla innych. I to są moim zdaniem wartości nadrzędne.
Biggirl

Postprzez Danka » 31 sty 2017, o 22:33

Dziewczyny, dajcie spokój. Po co ta kłótnia? Każdy robi jak uważa, wybiera, co chce i już. Najważniejsze to siebie nawzajem akceptować. Ja mam w domu też ogrzewanie węglowe, ale kiedyś to nawet nie było innego. Może było, ale bardzo rzadko i bardzo drogie. Teraz młodzi mają większy wybór i faktycznie jak widzę to więcej osób bierze gazowe. Ja jestem przyzwyczajona, to mi nie przeszkadza.
Danka

Postprzez Izabell » 31 sty 2017, o 22:38

Ależ my się wcale nie kłócimy. Po prostu wymieniamy swoje opinie, które są różne. Ludzie różnią się między sobą i trzeba to zaakceptować, być tolerancyjnym.
Izabell

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Moja kuchnia