Ogórki kiszone bez chrzanu

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Ogórki kiszone bez chrzanu

Postprzez Bunia » 21 lip 2016, o 20:22

Słyszeliście o takim przepisie na ogórki kiszone, w którym nie trzeba dodawać chrzanu? Ja całe życie byłam święcie przekonana, że aby się ogórki ukisiły, to chrzan jest konieczny. A tymczasem moja mama w radiu usłyszała taki przepis, że daje się marchewkę, czosnek, koper, liście wiśni i zalewa gorącą solanką. W tamtym roku robiła i udały się. Mają trochę inny smak, ale dobre są, Może trochę kwaśniejsze w smaku od tych tradycyjnych. Dla mnie to dobre rozwiązanie, bo na działce nie mam chrzanu i muszę kupować. A tak to wszystko biorę z ogródka. U mamy mamy kawałek działki.
Bunia

Re: Ogórki kiszone bez chrzanu

Postprzez Małpa » 30 lip 2016, o 11:48

Nie słyszałam. Dzięki za podrzucenie pomysłu. Poszukam zaraz jakiegoś przepisu dokładnego.
Małpa

Postprzez Weganka » 4 paź 2016, o 17:07

Znam, znam. Bardzo fajny jest ten przepis bez chrzanu. Ja zawsze robię połowę w tradycyjny sposób, a połowę właśnie według tego przepisu. Lubię jedne i drugie, chociaż różnią się smakiem. Generalnie chyba częściej sięgam po tradycyjne, ale czasem mam smaka na te drugie. Lubię wszystko robić sama, żeby było jak najbardziej naturalne, zdrowe i nieprzetworzone.
Weganka

Postprzez Danka » 4 paź 2016, o 20:54

Nie słyszałam. Ogórki kiszę zawsze z chrzanem. Jak to tak bez korzonka? Jak się je robi? Doda któraś z was przepis na takie ogórasy? :roll:
Danka

Powrót do Moja kuchnia