Niewymagające rośliny

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Niewymagające rośliny

Postprzez Czarto » 28 lut 2016, o 18:49

Ogród wg mnie ma być przyjemnością, a że za bardzo nie lubię się natyrać przy pracach ogrodowych szukam niewymagających rozwiązań. Liczę na proste odpowiedzi bez oceniania mnie, jednym chce się pracować, a mnie nie:)
Czarto

Re: Niewymagające rośliny

Postprzez Jacek35 » 29 lut 2016, o 12:57

Czarto nie ma w tym nic dziwnego. Jednym się nie chce, inni nie mają czasu;) Ze swojej strony polecam Ci berberysy, lilak, czarny bez. Są raczej łatwe w uprawie i nie wymagają super warunków, a prezentują się dobrze!
Jacek35

Re: Niewymagające rośliny

Postprzez Danka » 28 paź 2016, o 01:24

Moja znajoma właśnie mi się wczoraj chwaliła, że robi sobie miejsce na perukowiec i lada dzień będzie toto sadzić. Wcześniej nie słyszałam o tej roślinie, ale popytałam, poszperałam w internecie i okazało się, że to taki krzew, który szybko się rozrasta, ładnie wygląda i jest chyba prosty w uprawie. Tak wynika z zasięgniętych informacji, ale sama go nigdy nie miałam, więc ręki sobie uciąć nie dam. Tylko mi to się podoba taki bordowy, bo te inne jasne to do niczego są moim skromnym zdaniem.
Danka

Powrót do Mój ogród