Narzędzia do ogrodu

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Narzędzia do ogrodu

Postprzez Pafcio » 1 lut 2017, o 03:26

Szybko mija ta zima, bo już luty się zaczął. Czas chyba myśleć o pierwszych przygotowaniach do wiosny. I stąd moje pytanie. Jakie podstawowe narzędzia warto mieć, żeby zadbać o teren wokół domu? Mamy na razie trochę krzewów, kilka drzewek, kawałek trawnika. Resztę będziemy organizować jak już wykończymy nasz dom.
Pafcio

Re: Narzędzia do ogrodu

Postprzez Ona » 2 lut 2017, o 01:08

Osobiście bardzo lubię zajmować się ogrodem i mogłabym o tym gadać godzinami. Chętnie podpowiem Ci, co trzeba mieć na początek, żeby jakoś ruszyć z pracami i ogarnąć wokół domu, aby powstał tam piękny zielony teren z kwiatami, drzewami, krzewami i wszelką roślinnością. Na pewno ważnym i niezbędnym elementem jest trawnik. Pisałeś, że masz już kawałek trawnika, więc na pewno będzie potrzebna kosiarka do trawy. Do pielęgnacji krzewów i drzewek musisz mieć również sekator. Jeśli chodzi o trawę, ale też inne rośliny, kluczowe jest regularne i właściwe nawadnianie trawnika i całego ogrodu. Powinieneś więc zaopatrzyć się w porządny wąż ogrodowy i zraszacz oraz reduktor ciśnienia wody. Jeśli masz jakieś rabaty z kwiatami, to powinieneś zakupić pazurki, szpadelek, motyczkę, aby móc sadzić, okopywać, oczyszczać z chwastów.
Ona

Re: Narzędzia do ogrodu

Postprzez Pafcio » 2 lut 2017, o 01:10

Dzięki za odpowiedź i podpowiedzi. Zacznę już kompletować narzędzia. A jakbym miał jakieś wątpliwości, to wiem już, do kogo się zwrócić o pomoc.
Pafcio

Powrót do Mój ogród