Lawenda w ogródku

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Lawenda w ogródku

Postprzez Ona » 30 cze 2016, o 21:17

Macie lawendę w swoich ogródkach, rabatkach, na działkach, w doniczkach? Ja ją po prostu uwielbiam! Moja sąsiadka swego czasu zrobiła sobie przed domem przepiękną rabatę z lawendy. Od tamtego czasu tak jej zazdrościłam, że sama też kupiłam sobie kilka krzaczków. Właśnie zaczęła kwitnąć. Wygląda przepięknie. No i pachnie. A w dodatku, bez szkody dla rośliny można zawsze urwac kilka gałazek i włożyć do szafy. Wiadomo, że chroni przed molami, a przy tym zostawia piękny zapach.
Ona

Re: Lawenda w ogródku

Postprzez Małpa » 30 cze 2016, o 21:19

Też lubię lawendę i widzę, że staje się coraz bardziej popularna. Nie sadziłam jej jeszcze. mam mały ogródek, ale gdzieś wygospodaruję dla niej miejsce. Wymagająca jest?
Małpa

Re: Lawenda w ogródku

Postprzez Amanda » 4 paź 2016, o 12:02

Nie znam się na uprawie roślin, ale uwielbiam zapach lawendy i jej wygląd również. Zawsze kupuję sobie suszoną lawendę do szafy, bo podobno odstrasza mole. Poza tym przepięknie pachnie i potem ubrania też lekko przechodzą tym zapachem. Moja mam też kiedyś podobni robiła. Jak mi się tylko udaje znaleźć świeże gałązki lawendy, to kupuję też bez wahana a potem sama suszę. Dom pachnie przepięknie. Żałuję, że nie mam gdzie posadzić sobie lawendy. Myślicie, że można ją trzymać w domu w doniczce?
Amanda

Powrót do Mój ogród