Kursy ogrodnictwa

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Kursy ogrodnictwa

Postprzez fuczek » 29 sty 2016, o 18:23

Mam okazję wziąć udział, ale kawałek ode mnie są, Czy ktoś brał udział? Zależy mi na poszerzaniu wiedzy w tym obszarze, ale nie chcę tracić czasu, bo nie wiem jak to wygląda w praktyce;/
fuczek

Re: Kursy ogrodnictwa

Postprzez Ricki » 30 sty 2016, o 19:01

Jasne, że warto! Ani się nie zastanawiaj! Zawsze coś skorzystasz! Może nie wszystko Cię zainteresuje, ale coś tam zawsze zostanie.
Ricki

Postprzez Lolitka » 4 paź 2016, o 14:14

Naprawdę są takie kursy? Nigdy jakoś o tym nie pomyślałam. Chociaż z drugiej strony są teraz wszelakie możliwe kursy, więc dla fanów ogrodnictwa też powinny być. Kiedyś pomagałam często rodzicom w ogrodnictwie, bo uprawiali różne warzywa, ale nie pomyślałam nigdy, że można się tego uczyć na kursach.
Lolitka

Postprzez Amanda » 4 paź 2016, o 20:06

Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego, bo nie znam się kompletnie na uprawie roślin ani na ogrodnictwie. A gdybym na przykład kupiła działkę na wsi i tam zamieszkała, chciałabym wiedzieć, jak zadbać o swój ogród, jak posadzić warzywka, żeby nie kupować ich w markecie tylko mieć swoje. Nie wiem, czy wystarczy poczytać o tym w internecie. Sądzę, że pewniej i nawet prościej byłoby zrobić sobie kurs.
Amanda

Postprzez Biggirl » 28 lut 2017, o 21:16

Ciekawa sprawa, tylko ciekawe, czego tak naprawdę uczą na takich kursach. Bo mi to by się przydał jakiś porządny kurs posługiwania się takim sprzętem jak piła łańcuchowa, Mam na swojej działce kilka niepotrzebnych drzew do wycięcia, ale na razie nie mamy jeszcze wszystkich zezwoleń. Poza tym zastanawiamy się z mężem, jaką piłę kupić. Uważacie, że piły łańcuchowe elektryczne są lepsze od spalinowych czy wręcz przeciwnie? Na razie mamy na oku coś takiego, ale nie podjęliśmy ostatecznej decyzji http://www.husqvarna.com/pl/produkty/pilarki/ Taka piła przyda się od razu do pocięcia drewna, które będzie na zimę na opał. Można też poprzycinać gałęzie niektórych drzew, bo trochę przeszkadzają przy domu. słyszałam, że są jakieś projekty, żeby w końcu znieść tą ustawę o pozwoleniach na wycinanie drzew na własnym podwórku. To byłoby super. Nie wiem, kto to w ogóle wprowadził i po co.
Biggirl

Powrót do Mój ogród