Jedzenie kompulsywne

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Jedzenie kompulsywne

Postprzez kobieta31 » 30 mar 2015, o 11:04

Ostatnio widziałam dość ciekawy wywiad dotyczący jedzenia kompulsywnego i zdałam sobie sprawę z tego, że mam problem. Zawsze kiedy jestem w stresie jem, dużo jem, nie wiem jak z tym walczyć. Czy ktoś z Was ma jakąś skuteczną metodę?
kobieta31

Re: Jedzenie kompulsywne

Postprzez Hania21 » 31 mar 2015, o 19:31

Jest kilka sposobów leczenia. Możesz spróbować sama bądź zasięgnąć porady specjalisty, psychoterapeuty. W trakcie napadu jedzenia poleca się wyjść na spacer, jak masz psa to świetny pomysł. Pomaga kąpiel, odpoczynek, sen, a także telefon do bliskiej osoby:)
Hania21

Postprzez Bunia » 30 kwi 2017, o 01:17

Ciężki temat... Tak naprawdę jedzenie kompulsywne jest schorzeniem bardzo podobnych do bulimii czy anoreksji. Z jednej strony jest to uzależnienie, z drugiej strony są to zaburzenia odżywiania i główny problem tkwi w psychice, w emocjach. Objawy widoczne to oczywiście problem z jedzeniem, ale to jest bardzo złożona sprawa. Moim zdaniem leczenie powinno obejmować kilka sfer, aby było skuteczne. Pierwszy krok to chyba jakieś leczenie w klinice, szpitalu. Potem na pewno psychoterapia, może też leczenie psychiatryczne i fizyczne, choć nie wiem u jakiego specjalisty - może chorób metabolicznych.
Bunia

Postprzez Ona » 2 maja 2017, o 19:17

słyszałam, że są grupy wsparcia dla takich osób. Może spróbuj tego.
Ona

Postprzez Amanda » 3 cze 2017, o 00:55

Niestety, coraz więcej ludzi cierpi na różne zaburzenia i choroby związane z odżywianiem. Nieraz są to problemy natury fizycznej jak otyłość czy choroba wieńcowa, a innym razem z kolei są to zaburzenia psychiczne, gdzie jedzenie staje się jakimś wielkim problemem albo substytutem szczęścia.
Amanda

Powrót do Moja kuchnia