Jakie ryby dla dzieci

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Jakie ryby dla dzieci

Postprzez Hania » 28 lut 2016, o 18:46

Próbuję przemycać różne ryby w diecie dziecka, ale jak tylko wyczuwa smak ryby, to od razu odrzuca posiłek! Nie wiem już jakie ryby kupować i jestem na etapie rezygnacji. Synek ma siedem lat. Wszyscy w rodzinie lubią ryby, nie wiem skąd jego postawa na wszystko z rybą to nie! Chciałabym, żeby jadł bo wiadomo, że są zdrowe, ale brakuje mi pomysłów.
Hania

Re: Jakie ryby dla dzieci

Postprzez Adka » 29 lut 2016, o 12:54

Ja kupuję dorsza i szczupaka. Mają bardzo delikatne mięso. Przemycam rybę też w sałatkach i sprawdza się:) Nic z drugiej strony na siłę, może w końcu się przekona, a póki co kup jakiś tran dla dzieci.
Adka

Postprzez Kalina111 » 17 mar 2016, o 07:41

jeśli chodzi o dzieci to ważna oprócz smaku jest dla nich forma podania więc może np małe paluszki rybne w panierce z sosem, np sosem koperkowym, maslamym czy jak juz rzeczywiście dziecko nie chce nic jesć to z sosem pomidorowym/ketchupem. Moje dziecko zje wszystko z ketchupem....wiem, że to do końca zdrowe nie jest, dlatego staram się kupowac ketchup bez konserwantów :D
Kalina111

Postprzez Biggirl » 4 paź 2016, o 18:06

Może zmieni mu się smak z czasem. To się często zdarza. Moja starsza córka też tak miała, że ryb nie chciała jeść ani w formie pulpecików, ani paluszków rybnych, ani nic. I nagle stał się cud. Usmażyłam raz pstrąga w panierce z płatków kukurydzianych. I okazało się, że mała jest zachwycona. Teraz sama dopytuje się o taką rybkę. Co ciekawe, jak byliśmy nad morzem, to nie chciała jeść żadnej ryby, bo jej smakuje tylko taka jak opisałam wyżej. Po prostu każdy ma swój smak, swój gust. Dzieci też.
Biggirl

Powrót do Moja kuchnia