Jaka pralka najlepsza?

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Jaka pralka najlepsza?

Postprzez Weganka » 2 lut 2017, o 00:15

Od jakiegoś czasu psuje mi się pralka. Wzywałam już fachowca i niestety powiedział, że nie ma części zamiennych do niej, więc jak się zepsuje, to już nie da się jej napraić. Z tego powodu muszę się rozejrzeć za jakąś nową pralką, bo przecież nie będę prała ręcznie. Swoją drogą, nasze przodkinie miały naprawdę ciężkie życie. Polecacie jakieś dobre pralki?
Weganka

Re: Jaka pralka najlepsza?

Postprzez Aniela » 2 lut 2017, o 00:42

No to witaj w klubie. Też miałam kiedyś taką pralkę, która zepsuła się zaraz po upłynięciu okresu gwarancyjnego i też nie można było dokupić do niej części zapasowych, żeby ją naprawić. Na szczęście mój mąż zna się na takich rzeczach, więc nie musiałam szukać specjalisty i płacić mu tylko za to, żeby stwierdził, że z pralki nic już nie będzie. Nową pralkę kupowaliśmy z mężem patrząc już pod kątem tego, czy są do niej na rynku części zamienne, żeby w razie czego można dokupić i naprawić. Wybieraliśmy też taką, która będzie miała możliwie najdłuższy okres gwarancji. Uznałam też, że w naszych warunkach mieszkaniowych najlepsza będzie do prania wygodna pralko suszarka z dwiema funkcjami. Przekonałam się, że jest to świetna sprawa, bo nie muszę się martwić, gdzie wysuszyć pranie i czy nie będę miała w domu wilgoci z tego powodu.
Aniela

Postprzez Biggirl » 2 lut 2017, o 02:13

W lecie to ja sobie suszę na dworze na sznurkach, ale w zimie też przydałaby się taka pralka z suszarką.
Biggirl

Postprzez Ona » 28 lut 2017, o 23:54

Potwierdzam i popieram zdecydowanie zakup pralko suszarki. Uważam tak samo, że jest to bardzo dobry wybór. jaka to wygoda i ulga, kiedy nie trzeba się z tymi mokrymi ciuchami użerać, wieszać, zdejmować i tak w kółko. A wiadomo, że przy dzisiejszym trybie życia tego prania jest naprawdę dużo i trzeba ciągle zastawiać nowe pranie. Tak to przynajmniej się zaoszczędzi na czasie. No i jest wygoda.
Ona

Postprzez Biggirl » 28 lut 2017, o 23:59

Może to i jest wygoda, ale ja się wam przyznam szczerze, że od dzieciństwa lubiłam wieszać pranie na podwórku na sznurkach zaciągniętych między drzewami. A jak się później takie pranie zbierało ze sznurków, to tak pięknie pachniało wiatrem. Teraz też tak robię i to nawet w zimie, o ile nie ma opadów śniegu albo bardzo silnego mrozu. A w lecie to już obowiązkowo, bez dwóch zdań. Jak pranie przewieje tak na sznurkach, to niejednokrotnie nawet nie trzeba prasować, bo wiatr rozprasuje.
Biggirl

Postprzez Danka » 1 mar 2017, o 00:21

Ja mam zwykłą pralkę automatyczną, która ma już swoje lata, ale jak na razie jeszcze mi służy. Wolałabym, żeby się nie psuła i żebym nie musiała kupować nowej, bo ani na to nie mam funduszy, ani nie widzi mi się od nowa uczyć tych przycisków, funkcji i tak dalej. Zresztą, teraz to jak same mówicie, ledwo minie gwarancja i po pralce. Ja pamiętam jeszcze jak się prało we Frani. No i co? Tez dało się żyć. I może nawet to życie było pełniejsze, lepsze, bardziej wartościowe, piękniejsze.
Danka

Postprzez Lolitka » 1 mar 2017, o 00:23

Czasy Frani odeszły w zapomnienie. Trzeba iść z duchem czasu i korzystać z nowych technologii z lepszych rozwiązań. Weganka, też Ci polecam pralko suszarkę.
Lolitka

Postprzez Danka » 1 mar 2017, o 00:25

i to jest właśnie ta różnica pokoleń. Każde pokolenie ma swoje upodobania, swoje wartości, swoje fundamenty.
Danka

Postprzez Weganka » 1 mar 2017, o 00:28

Dzięki za porady. Już kupiłam pralkę, bo przecież nie jestem tak szalona, żeby bez pralki sobie radzić.
Weganka

Postprzez Izabell » 1 mar 2017, o 00:30

W 100% zgadzam się z Lolitką. Kto w dzisiejszych czasach słyszał o Frani. To jakby się przenieść do epoki kamienia łupanego albo wrócić do prania kijankami w rzece. To nierealne i bez sensu takie cofanie się do tyłu. Świat się zmienia, trzeba ciągle iść do przodu i niezależnie od wieku starać się nadążać za światem, a nie zostawać w tyle i narzekać.
Izabell

Następna strona

Powrót do Moja kuchnia