Jak tam wiosna tej zimy?:)

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Jak tam wiosna tej zimy?:)

Postprzez henio » 29 gru 2015, o 19:23

Ogród od października czeka na śnieg, a tu ani widu ani słychu. Jest tak ciepło, że moje roślinki zaczynają się rozwijać. Za chwilę ma być poniżej zera i trochę się obawiam o swoje roślinki;/
henio

Re: Jak tam wiosna tej zimy?:)

Postprzez marcin81 » 31 gru 2015, o 13:40

I się zaczęło przyszedł mróz. U mnie podobnie, roślinki też zaczęły budzić się do życia, a tu spadek temperatury. Nie ma to dobrego wpływu na nie...
marcin81

Re: Jak tam wiosna tej zimy?:)

Postprzez Ona » 2 lut 2017, o 00:51

No ale w tym roku jest już bardziej zimowo i śnieg na razie trzyma całkiem dobrze. Dla roślin wszelakich to lepiej. Zaczął się luty, więc zima ma jeszcze czas, ale ja już myślę o wiosennych pracach w ogrodzie. Zaczynam też uzupełniać i kompletować wszelkie potrzebne rzeczy do tych działań, które czekają mnie na wiosnę. W sumie nie wiadomo, kiedy ona wybuchnie. a niektóre prace trzeba wykonać od razu po przebudzeniu się ziemi po zimie. Ponieważ od kilku lat zajmuję się ogrodem wokół domu, to mam sporo sprzętów i narzędzi, ale ostatnio widziałam świetne nożyce do żywopłotu i biję się z myślami, czy je kupić, czy jednak obejdę się bez nich jak to było do tej pory. Wiadomo, że jest to pewien koszt, ale tak sobie myślę, że przecież nie jest to zakup na jeden raz tylko na lata. A wy macie żywopłoty koło domów?
Ona

Powrót do Mój ogród