Fotograf na I Komunię

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Fotograf na I Komunię

Postprzez Adriana » 28 sty 2017, o 20:24

W tym roku mój chrześniak ma I Komunię i jego rodzice zastanawiają się nad zamówieniem oddzielnego fotografa. Często się tak robi? Z tego, co wiem jest zawsze jakiś fotograf, a nawet kamerzysta i potem można sobie kupić zestaw zdjęć i film z uroczystości. Co myślicie?
Adriana

Re: Fotograf na I Komunię

Postprzez Danka » 28 sty 2017, o 20:50

Bez przesady. Moim zdaniem to już naprawdę niepotrzebne. Zwykle i tak ksiądz nie pozwala na takie coś. Wyobraźcie sobie, jakby do każdego dziecka był oddzielny fotograf, co to by się działo w kościele. Nie wiem, po co ludzie wymyślają takie rzeczy. Przecież każdemu dziecku ten zamówiony przez grupę fotograf może zrobić kilka ujęć. Jaki to problem?
Danka

Postprzez Weganka » 28 sty 2017, o 21:39

Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ mam wyczulony gust na takie rzeczy. Po pierwsze taki ogólny fotograf nie skupi się na jednym dziecku, ponieważ musi ogarnąć całość, wszystkie dzieci, których jest pewnie kilkadziesiąt. Po drugie przecież każdy chciałby mieć jakieś zdjęcie z dzieckiem przy kościele. Taka fotografia rodzinna jest bardzo ważna. A taka kolejka do jednego fotografa trwałaby kilka godzin. Po trzecie także na przyjęciu warto zrobić jakieś zdjęcia. Nie wiem, jak to można dobrze rozwiązać, ale moim zdaniem jeden fotograf na Pierwszej Komunii to zdecydowanie za mało. A tak przy okazji szczerze polecam http://flash-group.pl/blog/fotografia-rodzinna/ Ja zawsze korzystam z ich usług, kiedy potrzebuję dobrego studia fotograficznego. Lubię powierzać takie rzeczy profesjonalistom. I też dosyć często korzystam z usług fotograficznych, także z racji mojego zawodu.
Weganka

Postprzez Pafcio » 1 lut 2017, o 03:35

Moim zdaniem też spokojnie wystarczy jeden fotograf. Teraz to się z Pierwszej Komunii robi jakieś totalne szopki. A chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Dzieciaki są zasypywane prezentami i w ogóle nie myślą o tym, co najważniejsze. Niestety, ale to jest wina dorosłych. A te imprezy? Po co to komu potrzebne. Dziecko powinno spędzić ten dzień z najbliższą rodziną na przeżywaniu tego, co się wydarzyło w kościele. Jak szybko takie głupoty się rozprzestrzeniają, to szok. Moja mama jak szła do Komunii to nie było żadnych prezentów, żadnego zapraszania kogokolwiek. I tak powinno zostać według mnie.
Pafcio

Powrót do Mój ogród