Czy polecacie garnki z firmy Philipiak?

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Re: Czy polecacie garnki z firmy Philipiak?

Postprzez Ona » 2 maja 2017, o 20:55

Ja używam zwykłych garnków emaliowanych i nie narzekam. Słyszałam natomiast, że najzdrowsze są jakieś garnki szklane. Beata Pawlikowska też je zachwalała, ale nie wiem, jak się w nich gotuje.
Ona

Postprzez Nimfa » 3 cze 2017, o 00:35

Ja uważam, że najlepsze, bo najzdrowsze i najpewniejsze są garnki szklane. Nie mam jeszcze takich, bo to spora inwestycja, ale wierzę, że szkło to jedno z niewielu tworzyw, może poza drewnem, które jest zdrowe dla naszego organizmu i może mieć kontakt z żywnością. Oczywiście, drewnianych garnków nie może być, ale sztućce czy naczynia już tak. Chociaż tutaj szkło czy jakaś ceramika też jest w porządku.
Nimfa

Postprzez Amanda » 3 cze 2017, o 00:46

Nie znam tych garnków, więc nie wiem. Mam zwykłe emaliowane i kilka ze stali nierdzewnej. Nie widzę sensu kupowania jakichś garnków za kilka tysięcy. To tylko moda albo propaganda dla wyciągnięcia kasy z ludzi.
Amanda

Poprzednia strona

Powrót do Moja kuchnia