Cukrzyca w ciąży

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Cukrzyca w ciąży

Postprzez Amanda » 4 paź 2016, o 10:16

Staramy się z mężem o dziecko i mam nadzieję, że niedługo już test pokaże dwie kreseczki. Przygotowując się do roli mamy czytam różne artykuły na temat ciąży i macierzyństwa. No i właśnie trafiłam na taki artykuł, którego tematem jest cukrzyca ciążowa http://jakowisko.pl/czy-to-cukrzyca-ciazowa/ Powiem wam szczerze, że trochę zaczęłam się martwić, bo moja babcia pół życia chorowała na cukrzycę. Wygląda więc na to, że jestem w grupie ryzyka. Czy któraś z was miała cukrzycę ciążową? Chciałabym się dowiedzieć, jak sobie z tym radzić, gdyby coś...
Amanda

Re: Cukrzyca w ciąży

Postprzez Danka » 4 paź 2016, o 11:15

Nie martw się na zapas, dziewczyno! No kto to słyszał tak się zamartwiać. Głowa do góry, a wszystko będzie dobrze.
Danka

Postprzez Biggirl » 4 paź 2016, o 18:01

Życzę powodzenia w staraniach. No ja miałam właśnie cukrzycę ciążową z drugim dzieckiem. Mogę się podzielić tym, co sama przeżyłam. Trzeba było trochę wyrzeczeń. Musiałam brać insulinę, kontrolować poziom cukru za pomocą glukometru. Ponadto oczywiście dieta, dieta, dieta. To dla mnie było najtrudniejsze, bo jestem prawdziwym łasuchem. Myślę jednak, że dla kobiet, które nie są obżartuchami nie będzie to takim problemem. Pocieszające jest na pewno to, że synek urodził się zdrowy i wszystko jest w porządku. Ja też nie mam już cukrzycy. Zakończyła się razem z ciążą.
Biggirl

Postprzez Weganka » 4 paź 2016, o 18:15

Zgadzam się z Danką. Nie ma się co zamartwiać. Co nie znaczy, że nie trzeba pracować na swoje zdrowie. Przede wszystkim warto jest się zdrowo odżywiać. Jesteśmy tym, co jemy. I naprawdę jestem pewna, że większość problemów ze zdrowiem to efekt naszej niewłaściwej diety. Najbardziej szkodliwy jest cukier, mięso, tłuszcze zwierzęce. Ja odrzuciłam wszelkie niezdrowe pokarmy. Jedzenie warzyw w naprawdę dużych ilościach zmienia życie i gwarantuje zdrowie. Jedz dużo warzyw, unikaj a najlepiej odrzuć wszelkie słodycze i cukier, dużo się ruszaj, a na pewno ustrzeżesz się tego, czego tak się boisz.
Weganka

Postprzez Amanda » 4 paź 2016, o 20:03

Dzięki za dodanie otuchy. Czuję się już trochę uspokojona. Nie wiem, skąd te obawy. To chyba stres związany ze staraniami o dziecko. Trochę się stresuję, że jeszcze nic z tego nie wyszło.
Amanda

Postprzez Danka » 28 paź 2016, o 01:10

No i widzisz, tak od razu lepiej. Nigdy nie martw się niczym na zapas. Wiadomo, że najwięcej chorób to bierze się ze stresu i zamartwiania, dlatego lepiej tego unikać jak się tylko da. I zawały się z tego biorą, i nadciśnienie, i nawet nowotwory. Tak słyszałam.
Danka

Postprzez Weganka » 29 paź 2016, o 01:36

Jak tam się miewasz? Wprowadziłaś może jakieś zdrowe zasady żywienia? Nie zapomnij tylko o dokładnym przebadaniu krwi, czy nie brakuje Ci jakichś składników. Gdyby coś, służę radą w kwestiach zdrowego odżywiania ;)
Weganka

Postprzez Amanda » 3 sty 2017, o 20:54

Dzięki za troskę. Czuję się dobrze, tylko zaczynam się martwić, bo nasze starania nie przynoszą żadnego skutku. Jestem już trochę zmęczona tym ciągłym oczekiwaniem na upragnione dziecko. Boję się, że to może trwać w nieskończoność. A tego bardzo bym nie chciała. Może coś zaniedbałam? Sama nie wiem.
Amanda

Postprzez Weganka » 3 sty 2017, o 21:03

Nie sądzę, abyś mogła coś zaniedbać. Bo niby co? Jeżeli dbasz o siebie, o dobre odżywianie, o ruch i ogólnie o swoje zdrowie, o to, żeby być w formie. Jeśli nie masz żadnych chorób stwierdzonych, to jedyne, co musisz robić, to jak najczęściej być blisko z mężem, ale bez spinki, bo to nie służy poczęciu dziecka. No i jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której myślę, że nie zapomniałaś również. A mianowicie kwas foliowy http://www.swiadomemacierzynstwo.com/suplementacja Wiesz na pewno, bo to wiedza ogólnie dostępna, że niedobór kwasu foliowego może mieć złe konsekwencje dla maleństwa, jeśli się już pojawi.
Weganka

Powrót do Moja kuchnia