Bakłażan z czym i jak jecie?

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Bakłażan z czym i jak jecie?

Postprzez etna » 30 sie 2015, o 16:59

Powiem szczerze, całkiem niedawno pierwszy raz spróbowałam bakłażana w gruzińskiej restauracji. Bardzo mi zasmakował, ale sama nie wiem jak przygotować;(
etna

Re: Bakłażan z czym i jak jecie?

Postprzez kobieta31 » 31 sie 2015, o 12:22

Pokrój bakłażana, możesz obrać go ze skórki. Posól odrobinę i odstaw na pół godziny. Soki, które puści, odlej, dzięki temu nie będzie miał gorzkiego posmaku. A później możesz wrzucić na grilla, opanierować i usmażyć albo przyrządzić na parze.
kobieta31

Postprzez Biggirl » 4 paź 2016, o 18:10

Nie lubię bakłażana. Uwielbiam cukinię, kabaczek, dynię. Nie przepadam za patisonem, ale bakłażan po prostu nie cierpię. Nie pomogę Ci więc w znalezieniu przepisów na to dziwne jak dla mnie warzywo. Za to na cukinię mam kilka wyśmienitych patentów :D
Biggirl

Postprzez Weganka » 4 paź 2016, o 20:01

Najbardziej lubię proste potrawy. Z bakłażanem jest podobnie, ponieważ moja ulubiona wersja to pokrojony w plastry bakłażan pieczony z czosnkiem, oregano i przyprawami. Jest naprawdę pyszny. Robię też czasem makaron z bakłażanem i z pomidorami albo faszerowanego soczewicą z dodatkiem pasty tahini. To są moje pomysły na bakłażana. To znazy nie moje autorskie, ale moje ulubione. Próbowałam też innych, ale te zdecydowanie najbardziej przypadły mi do gustu.
Weganka

Powrót do Moja kuchnia