Alergia pokarmowa

Forum o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Dialogi, uwagi i przeżycia związane z kuchnią. Przygody kulinarne, savoir-vivre i inne dylematy.

Alergia pokarmowa

Postprzez Anika » 4 lis 2016, o 20:55

Mam taki problem. Niedawno urodziłam dziecko, mój synek ma 2 miesiące i karmię go piersią. Niestety, on ciągle płacze, ma kolki, czasem już naprawdę nie mam siły. Powiedzcie mi, czy to normalne, czy wasze dzieci też tak ciągle marudziły? Już sama nie wiem, co mam jeść. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest jakaś alergia pokarmowa. Nie wiem, co robić. Może bardziej doświadczone mamy mogłyby mi podpowiedzieć.
Anika

Re: Alergia pokarmowa

Postprzez Biggirl » 6 lis 2016, o 01:04

Może powinnaś po prostu pójść do pediatry i nie ukrywam, ale trzeba być natarczywym i nieustępliwym. Wiem z własnego doświadczenia, że lekarze często bagatelizują takie rzeczy i najchętniej odsyłają z kwitkiem. Nie chcę Cię niepotrzebnie straszyć, ale alergia pokarmowa u niemowląt może niekiedy przybrać naprawdę niebezpieczną formę. Znam taki przykład od koleżanki, kiedy wylądowała z synkiem w szpitalu na dwa tygodnie, bo jak się okazało miał nietolerancję białka, które odkładało mu się w jelitkach i nawet przestał w ogóle jeść. Zobacz sobie ten artykuł i porównaj, czy u Twojego synka też pojawiają się podobne objawy http://infmed.pl/zdrowie/alergia_pokarm ... przyczyny/ A poza tym koniecznie idź do lekarza.
Ostatnio edytowano 17 lis 2016, o 15:04 przez Biggirl, łącznie edytowano 1 raz
Biggirl

Postprzez Danka » 6 lis 2016, o 02:44

Ojej, teraz to takie problemy. Kiedyś się w ogóle nie słyszało o takich rzeczach jak alergie, a już u takich maluchów to w ogóle. Pewnie były inne problemy, ale jak widać w każdym pokoleniu coś jest lepiej, a co innego gorzej. Życzę zdrowia dla synka i dużo siły dla Ciebie. Nie poddawaj się. I tak jak pisze Biggirl, idź do pediatry. Może coś w końcu poradzi.
Danka

Postprzez Weganka » 7 lis 2016, o 22:43

Osobiście uważam, że wszelkie alergie, których obecnie jest plaga, także alergia pokarmowa u dzieci, to wynik złego odżywiania. Co mam na myśli? Po pierwsze żywność jest mocno przetworzona, a większość osób nie chce sobie zadać trudu i przygotowywać ją od podstaw. Po drugie środki ochrony roślin, nawozy, opryski są tak rozpowszechnione, że bardzo trudno dostać warzywa, owoce, zboża, o mięsie nawet nie mówię, bo jestem jego zdecydowaną przeciwniczką, które byłyby naprawdę wyhodowane bez chemii i ekologicznie. Po trzecie zanieczyszczenia są wszędzie, bo nie tylko w roślinach, pokarmach, ale w powietrzu, w wodzie, w kosmetykach. Nie da się tego uniknąć w stu procentach. Po czwarte, z tego, co czytałam, pladze alergii sprzyja również, i tu uwaga!, nadmierna higiena. Co można zrobić, to na pewno starać się jeść jak najzdrowiej, jak najbardziej ekologicznie i bez przetworzonych rzeczy, odrzucić też cukier, białą mąkę, no i moim zdaniem również mięso. A odnośnie alergii polecam książkę "Zamień chemię na jedzenie". Wiadomo, że Twój synek jest jeszcze malutki, ale możesz zadbać o siebie, a tym samym zadbasz też o niego. A książka, o której mówię, dotyczy właśnie dzieci przede wszystkich i napisała ją matka alergików. Nie zaprzeczam oczywiście, że do lekarza też się trzeba wybrać, a w razie potrzeby też zmienić na innego.
Weganka

Postprzez Anika » 7 lis 2016, o 23:25

Dzięki za rady. Postaram się kupić tę książkę. A do lekarza idę jutro z małym. Może coś mi pomoże, bo mam naprawdę dosyć. No i szkoda mi dziecka, bo ten płacz rozrywa serce.
Anika

Postprzez Danka » 12 lis 2016, o 00:41

No i co tam lekarz mądrego wymyślił? A przede wszystkim, jak się czuje maluch i jak Ty sobie dajesz radę? Jak będziesz miała chwilę, to daj znać.
Danka

Postprzez Anika » 17 lis 2016, o 14:55

No cóż... Nie jestem do końca zadowolona z tej wizyty. Lekarz dał jakieś kropelki i to ma pomóc. Na razie nie widzę jednak jakiejś dużej poprawy. Zapisałam się jeszcze prywatnie do jednego lekarza poleconego przez koleżankę. Może ktoś nam w końcu pomoże, bo już mi ręce opadają i czuję się bezradna, wykończona tym wszystkim i zaczynam łapać jakąś depresję.
Anika

Postprzez Biggirl » 17 lis 2016, o 15:06

Tak przypuszczałam, że tak to właśnie będzie. Dobrze, że zapisałaś się też do innego lekarza prywatnie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak jak z tym, co już u niego byłaś.
Biggirl

Postprzez Izabell » 9 gru 2016, o 21:35

Jak się trzymacie? Alergia to teraz bardzo powszechna choroba. Moje dzieci też ciągle coś uczula. Na szczęście nie są to jakieś groźne reakcje alergiczne, ale trzeba jednak uważać. Chociaż z drugiej strony nigdy nie wiadomo, co tym razem może się okazać alergenem.
Izabell

Powrót do Moja kuchnia