Ładny trawnik

Forum ogrodnicze. Praktyczne porady dotyczące projektowania zieleni, zakładania oraz pielęgnacji ogrodu, identyfikacja roślin, prezentacja ogrodów użytkowników i wiele innych.

Ładny trawnik

Postprzez Bunia » 31 maja 2016, o 21:50

Jak zadbać o trawnik? Jestem w tym temacie zielona i zupełnie nie wiem, co powinno się robić, żeby trwa dobrze wyglądała. Oczywiście, poza koszeniem regularnym.
Bunia

Re: Ładny trawnik

Postprzez Ona » 31 maja 2016, o 21:55

Ooooojjj... trawnik to temat rzeka. Ja moją nawożę, perforuję, koszę, przycinam, wywabiam z niej mlecze, nawadniam. Rzeczywiście jest ładna, ale kosztuje mnie to trochę trudu. Najlepiej zacząć od regularnego koszenia i nawadniania, gdy wiosna czy lato są tak suche jak teraz. Czasem trzeba też polać ją jakimś nawozem. Oczywiście, jeśli są krety, to też trzeba je przegonić, bo z nimi to trawnika nie będzie. Do perforowania są specjalne nakładki na buty i można to robić przy koszeniu. Z kolei do wyrywania mleczy też są specjalne narzędzia. Niektórzy pryskają, ale ja unikam tego.
Ona

Re: Ładny trawnik

Postprzez Danka » 2 lut 2017, o 01:51

Też mam koło domu kawałek trawnika. W sumie to nawet nie taki mały ten kawałek. No i z tego, co do tej pory udało mi się zauważyć, to kluczowym zadaniem w jego pielęgnacji jest regularne i dosyć częste koszenie. Dzięki niemu trwa się ładnie krzewi, chwasty mają mniejszą możliwość wzrostu. Poza tym taki świeżo skoszony trawnik bardzo efektownie wygląda i aż cieszy oko. Warto więc zainwestować i zakupić naprawdę dobrą, porządną i wygodną w obsłudze kosiarkę. Ja miałam już dwie, które się zepsuły. Potem kupiłam taką porządniejszą z wyższej półki i teraz tylko raz na jakiś czas dokupuję wysokiej jakości noże do kosiarek do trawy, żeby się nie męczyć z tępymi. Być może można by też ostrzyć te stare, ale ja nie umiem, nie mam do tego odpowiedniego sprzętu, a wolę kupić nowe niż szukać takiego ostrzenia nie wiadomo gdzie.
Danka

Powrót do Mój ogród